
Tämä HD valvontakamera on varustettu 2 MP CMOS-kennolla, joka tuottaa 1080P videolaatua. Se sopii sekä sisä- että ulkokäyttöön ja tarjoaa monipuolisuutta videosignaalien asetuksissa tukemalla HD-TVI-, HD-CVI-, AHD- ja analogisia videosignaaleja.
Kamerassa on fiksu IR-teknologia, joka kattaa jopa 30 metrin alueen, ja varmistaa selkeät ja terävät kuvat kaikissa valaistusolosuhteissa, jopa haastavissa vastavalotilanteissa. Koe parempi turvallisuus luotettavalla suorituskyvyllä, kun kamera mukautuu saumattomasti erilaisiin ympäristötilanteisiin.
| Brändi | EtiamPro |
| Malli | ECAMTVI101 |
| Primaarivärit | Valkoinen |
| De hoogte van het product | 69,6 mm |
| Productbreedte | 82,6 mm |
| Tuotteen paino | 235 g |
| IP-arvo | IP66 |
| Gebruiksplaats | Binnen en buiten translates to Finnish informally as "sisällä ja ulkona." |
| Ingangsjännite VDC | 12 V |
| Halkaisijan yksikkö | 82,6 mm |
| Sähkönkulutusteho | 4,6 W |
| Tyyppaa montaasi | Plafondi, seinäkiinnitys |
| Säänkestävä | Joo |
| Maximimaal bedrijfstemperatuur | 60 °C |
| Minimale bedrijfstemperatuur | -40 °C |
| Audio-/videosignaali multi | AHD, CVBS, HD/CVI, HD/TVI |
| Säädettävä kulma | Joo |
| Kameratyyppi | Revolveri |
| Kameran resoluutio | 1920 x 1080 |
| Kirjoita synkronointi | Harjoittelija |
| "Pixeleiden määrä" | 2 |
| IR-ledit | Joo |
| Minimale verlichting wordt in het Fins informeel vertaald als: Pieni valaistus | min. valaistus: 0,005 lux @ F1.2 (AGC päällä) - 0 lux IR:n kanssa |
| Linssityyppi | Sure, here is the informal Finnish translation of "vast": "vastaus" |
| Objektiivin vahvistaminen | Sorry, I need a bit more context to provide an accurate translation. Could you please provide more information or clarify what "M12" refers to? |
| Automaattinen vahvistuksen säätö (AGC) | Joo |
| Automaatinen päivä/yö tunnistus | Joo |
| Taustavalon kompensointi (BLC) | Joo |
| Bereik infrarood nachtzicht vertaalt informeel naar Fins als "Saavuta infrapuna-yönäkö." | 30 min |
| IR-suodatin | Joo |
| Maksimaalinen kääntökulma | 360 ° |
| Maximale relatieve luchtvochtigheid | 90 % |
| Maksimi kääntökulma | 360 ° |
| Maksimikallistuskulma | 75 ° |
| Minimaalinen kääntöpiste. | 0 ° |
| Minimaalinen kääntökulma | 0 ° |
| Minimaali kallistuskulma | 0 ° |
| Het dynamisch bereik van een beeldsensor, oftewel WDR, verwijst naar het vermogen van de sensor om details vast te leggen in zowel zeer lichte als zeer donkere delen van een scène. Dit kan handig zijn in situaties met veel contrast, zoals een zonnige dag met schaduwen. "Dynamisch bereik WDR" vertaald naar informeel Fins zou zijn: "Dynaaminen dynaaminen alue WDR" | 120 dB |
| Linssin koko | 2,8 mm |
| Horizontaal gezichtsveld (FOV) kääntyy epävirallisella suomella todennäköisesti muotoon "Vaakasuuntainen näkökenttä (FOV)". | 106 ° |
| Videomuoto | PAL/NTSC |
| Videolähtö | HD analogi |
| "Useita asetuksia pitkälle valotusajalle" | 16 |
| Videokehyksen nopeus | NTSC: 1080p@30fps, PAL: 1080p@25fps |
| anturin tyyppi | 2MP CMOS |
| Materiaali | Metalli |