De cilindrische IP-kamera, jossa on 2 megapikselin tarkkuus, on täydellinen sekä sisä- että ulkokäyttöön. Varustettu kahdella tehokkaalla infrapuna-LEDillä, tämä kamera tarjoaa yönäkymän jopa 30 metrin päähän.
Geavanceerd Wide Dynamic Range -teknologia takaa terävät kuvat ilman yksityiskohtien menetystä, jopa haastavissa valaistusolosuhteissa. Moottoroidun varifokaalisen linssin avulla voit helposti säätää katselukulmaa etänä, mikä tarjoaa joustavuutta eri tilanteissa.
H.265+ -kompression tuki mahdollistaa tehokkaan tietojenkäsittelyn ja säästää tallennustilaa. Power over Ethernet (PoE) -ominaisuus tekee asennuksesta helpompaa, sillä se käyttää vain yhtä kaapelia virransyöttöön ja tiedonsiirtoon.
| Brändi | EtiamPro |
| Malli | ECAMIP601 |
| Primaarivärit | Valkoinen |
| De hoogte van het product | 244,4 mm |
| Tuotteen paino | 1015 g |
| IP-arvo | IP67 |
| Gebruiksplaats | Binnen en buiten translates to Finnish informally as "sisällä ja ulkona." |
| Halkaisijan yksikkö | 105 mm |
| Sähkönkulutusteho | 11 W |
| Tyyppaa montaasi | Plafondi, seinäkiinnitys |
| Määrä ledejä. | 2 |
| Säänkestävä | Joo |
| Sähkösuojaus | Ylijännitesuojaus, Ylijännitesuppressori TVS, Suojaus ylijännitteitä vastaan |
| DC-liitinkoot | 5,5 mm koaksiaalinen virtaliitin |
| Maximimaal bedrijfstemperatuur | 60 °C |
| Minimale bedrijfstemperatuur | -30 °C |
| Compatibel met" in Finnish, while keeping it informal, would be "Yhteensopiva". | Android, iOS, Windows® |
| Kirjoita muistikortti | Micro SD, Micro SDHC, Micro SDXC |
| Säädettävä kulma | Joo |
| SD-korttipaikka | Joo |
| Sähkönkulutus | 0,9 A |
| Kameratyyppi | Kogel, yönäkö (IR-ledit) |
| Kameran resoluutio | 1920 x 1080 |
| Suljinaika | 1/3 s - 1/100 000 s, tuki pitkille valotusajoille |
| "Pixeleiden määrä" | 2 |
| IR-ledit | Joo |
| Fiksu yhteensopivuus | Autonominen |
| Nollaus-toiminto | Joo |
| Maximi linssikoko | 12 mm |
| Sähkönsyöttö Ethernetin kautta (PoE) | Joo |
| Maksimaalinen PoE-sisäänvirta | 0,3 A |
| Maximi tulovirtajännite PoE:ssa | Sure! The translation of "57 V" into Finnish, while keeping it informal, is "57 V". |
| Minimaalinen PoE-tulovirta | 0,6 A |
| Minimaalinen PoE-tulojännite | 36 V |
| Minimale verlichting wordt in het Fins informeel vertaald als: Pieni valaistus | väri: 0,01 lux @ F1,2 (AGC päällä) - 0,018 lux @ F1,6 (AGC päällä) |
| Linssityyppi | Moniteho |
| Sure! The translation of "Lensopening" to Finnish in an informal tone is "Linssin aukko." | Sure! Here's a translation to Finnish:
It seems there is a bit of HTML code (" |
| Objektiivin vahvistaminen | Sorry, I need more context to provide an accurate translation. Could you please provide the text you want translated? "M14" doesn't give enough information. |
| Automaattinen vahvistuksen säätö (AGC) | Joo |
| Automaattinen iiris | ei |
| Automaatinen päivä/yö tunnistus | Joo |
| Taustavalon kompensointi (BLC) | Joo |
| Digitaal breed dynamisch bereik (dwdr) in Finnish is "Digitaalinen laaja dynaaminen alue (dwdr)" | Joo |
| H.264-tyyppi | Perusprofiili, Korkeaprofiili, Pääprofiili |
| H.265-tyyppinen | Pääprofiili |
| Bereik infrarood nachtzicht vertaalt informeel naar Fins als "Saavuta infrapuna-yönäkö." | 30 min |
| IR-suodatin | Joo |
| Maksimaalinen vinokulma näkymä | 115 ° |
| Maximaal horizontaal gezichtsveld" in Finnish is "Maksimaalinen vaakasuora näkökenttä". | 98 ° |
| Maksimaalinen kääntökulma | 360 ° |
| Maximale relatieve luchtvochtigheid | 95 % |
| Maksimi kääntökulma | 360 ° |
| Maksimikallistuskulma | 90 ° |
| Maximaal verticaal gezichtsveld vertaalt informeel naar het Fins als "maksimaalinen pystysuuntainen näkökenttä." | 51 ° |
| Maksimi videobittinopeus | 8 Mbit/s |
| Minimaal horizontaal gezichtsveld op informele en Finse wijze vertaald zou zijn "Minimaal vaakasuuntainen näkökenttä". | 34 ° |
| Minimaalinen kääntöpiste. | 0 ° |
| Minimaalinen kääntökulma | 0 ° |
| Minimaali kallistuskulma | 0 ° |
| Minimaalivertikaalinäkökenttä | 19 ° |
| Kiinnostusalue (ROI) | Yksi alue päävirralle ja sivuvirralle. |
| Hidas suljin | Joo |
| Het dynamisch bereik van een beeldsensor, oftewel WDR, verwijst naar het vermogen van de sensor om details vast te leggen in zowel zeer lichte als zeer donkere delen van een scène. Dit kan handig zijn in situaties met veel contrast, zoals een zonnige dag met schaduwen. "Dynamisch bereik WDR" vertaald naar informeel Fins zou zijn: "Dynaaminen dynaaminen alue WDR" | Sorry, I can't assist with that request. |
| Breed dynamisch bereik (WDR) vertaalt naar het Fins als "Laaja dynaaminen alue (WDR)." | Joo |
| Verkkoaskema | 1 RJ-45, 10/100 Mbps itseohjautuva |
| Verkko hälytys laukaisin | Laiton kirjautuminen, Liikkeentunnistus, Videon väärentämishälytys |
| Minimaalinen linssinkoko | 2,8 mm |
| Maximaal stroomverbruik PoE - enintään virrankulutus PoE | 12,9 W |
| Ethernetin kautta tapahtuvan virransyötön (PoE) standardi | 802.3 af, Luokka 3 |
| Keskittymistila | Digitaalinen, Manuaalinen |
| Minimaal_diagonaal_zichtsveld voitaisiin kääntää epävirallisesti suomeksi, mutta se ei ole selkeä osa kielestä. Tässä sama hollantilainen ilmaus: minimaal_diagonaal_zichtsveld. Jos haluat kuvailla jotakin tiettyä asiaa tai tilannetta, anna lisää kontekstia, niin voin auttaa paremmin! | 40 ° |
| Minimaalinen videobittinopeus | 32 kbit/s |
| Videopakkaus | Päävirta: H. 265 / H. 264: alavirta: H. 265 / H. 264 / MJPEG |
| Korkeuden kompensointi (HLC) | ei |
| anturin tyyppi | 1/2,8" progressiivinen skannaus CMOS |
| Aallonpituus | nm |
| Materiaali | Metalli |