
Valmistettu kestävästä tummanharmaasta ABS-muovista, nämä kotelot ovat kooltaan 90 x 50 x 24mm ja sopivat täydellisesti instrumentointi- ja telekommunikaatiolaitteille. Tukevan materiaalin palonsietokyky täyttää UL94-VO-määrittelyt parannetun turvallisuuden takaamiseksi.
Innovatiivinen kaksiosainen muotoilu sisältää ylä- ja alaosien välisen ponttiliitoksen lisävakauden takaamiseksi. Yhteensopivat päätypaneelit viimeistelevät kotelon, antaen saumattoman ulkonäön ja tuntuman.
Nauti loistavasta suojasta pölyä ja roiskeita vastaan IP54-standardin mukaisella tiivistyksellä IEC529 mukaan – toimi luotettavasti vaikka haastavammissakin ympäristöissä.
Naarmuuntumattomat pinnat hienovaraisella tekstuurilla säilyttävät kotelon moitteettoman ulkonäön. Piirilevyt voidaan kiinnittää pystysuunnassa urien avulla tai vaakasuunnassa tulpilla, mikä tarjoaa joustavia asennusvaihtoehtoja.
| Brändi | Gainta |
| Malli | G403 |
| Primaarivärit | harmaa |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 25 mm |
| De hoogte van het product | 50 mm |
| Productbreedte | 90 mm |
| Tuotteen paino | 38 g |
| IP-arvo | IP54 |
| Tyyppaa montaasi | The text "Verticaal" in English means "Vertical". In Finnish, you would say "Vertikaalinen". If you want to be informal, you could just use the English word "Vertikaali," which is often understood in casual contexts. However, since the word is used as a label or a name, it might not need translation depending on the context. |
| Primaariyksityiskohtaiset värit | Lichtgrijs, Donkergrijs in Finnish is vaaleanharmaa, tummanharmaa. |
| Materiaali | Palosuojattu ABS |