
STARTKABEL 25 mm² yhdistää vankan rakenteen huipputason johtavuuteen varmistaen luotettavan käynnistyksen joka kerta. Laadukkaasta materiaalista valmistettuna se takaa optimaalisen suorituskyvyn jopa vaativissa olosuhteissa.
Paksu kaapelin halkaisija mahdollistaa paremman tehonsiirron ja vähentää energiakatoa, ja joustava eristys tekee käsittelystä ja säilytyksestä helppoa. Täydellinen pikaiseen akun lataukseen liikkeellä ollessa.
Sen kestävät, korroosionkestävät puristimet kiinnittyvät tukevasti akun napoihin estäen vahingossa irtoamisen. Sopii sekä pienille että raskaille moottoreille, tämä kaapeli on välttämätön työkalu jokaisessa ajoneuvon hätäpakissa.
| Brändi | Perel |
| Malli | ABC25AN |
| Kaapelin pituus | 3,5 m |
| Primaarivärit | Musta, Punainen |
| Tuotteen paino | 1720 g |
| Lisämateriaalia | ABS |
| Kangaskassi or ostoskassi | Joo |
| Maximaal nominale stroomsterkte | 350 A |
| Sertifiointi | DIN, GS, TÜV |
| Sisääntulojännite VDC 1 | 12 V |
| Sisääntulojännite VDC 2 | 24 V |
| Kirjoita moottori | Diesel-bensa |
| Eristetty | Joo |
| Kabelin poikkipinta-ala (mm²) | 25 mm² |
| Materiaali | PVC (polyvinyylikloridi) |