
Nämä tummanharmaasta muovista tehdyt kotelot, joiden mitat ovat 190 x 100 x 60 mm, ovat täydelliset mittaus- ja telekommunikaatiolaitteille. Ne on valmistettu iskunkestävästä ABS-muovista ja täyttävät UL94-VO-luokitellut palonestovaatimukset.
Kaksiosainen muotoilu sisältää ponttiliitoksen ylä- ja alaosien välillä. Erityisesti suunnitellut päätylevyt on tehty samasta materiaalista. Tässä muotoilussa on pölyä ja roiskeita kestävä tiiviste, joka vastaa IEC529:n IP54-standardia.
Pinta täyttää korkeat laatustandardit; sekä ylä- että alapinnat ovat naarmuuntumattomia ja niissä on kevyt tekstuuri. Piirilevyt voidaan asentaa pystyyn urien avulla tai vaakasuoraan tapeilla.
| Brändi | Gainta |
| Malli | G422 |
| Primaarivärit | harmaa |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 60 mm |
| De hoogte van het product | 100 mm |
| Productbreedte | 190 mm |
| Tuotteen paino | 278 g |
| IP-arvo | IP54 |
| Tyyppaa montaasi | The text "Verticaal" in English means "Vertical". In Finnish, you would say "Vertikaalinen". If you want to be informal, you could just use the English word "Vertikaali," which is often understood in casual contexts. However, since the word is used as a label or a name, it might not need translation depending on the context. |
| Primaariyksityiskohtaiset värit | Lichtgrijs, Donkergrijs in Finnish is vaaleanharmaa, tummanharmaa. |
| Materiaali | Palosuojattu ABS |