
De WEERSTAND 50W 6E8 on vahva ja kompaktin kokoinen käämivastus, joka kestää helposti 50 watin jatkuvan tehon. Tämä vastus sopii täydellisesti sovelluksiin, joissa tarvitaan vakaata energian absorptiota.
Het anodisoitu alumiinijäähdytyselement maksimoi lämmön haihtumisen ja lisää tuotteen kestävyyttä. Tämän ansiosta vastus toimii luotettavasti myös pitkäaikaisessa käytössä. Muotoilu takaa erinomaisen lämpötilan vakauden ja parannetun käyttöiän raskaan käytön olosuhteissa.
Täydellinen käytettäväksi teollisuusjärjestelmissä ja sähköisissä laitteissa, joissa tehokas lämmönhallinta on välttämätöntä. Ajattele tätä vastusta elektroniikan tukevana selkärankana, joka pystyy säilyttämään suorituskykynsä jopa paineen alla.
| Brändi | RB |
| Malli | RH6E8 |
| Resistanssi | 0 Ω Vastuksen värikoodaustyökalu |
| Primaarivärit | Punainen |
| Lisää värejä | harmaa |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 29 mm |
| De hoogte van het product | 15,5 mm |
| Productbreedte | 70 mm |
| Tuotteen paino | 28 g |
| Tyyppaa montaasi | I'm sorry, but "Schroef" does not appear to be a complete sentence or phrase in English or another common language. However, if "Schroef" is meant to be translated into Finnish and it refers to the Dutch word for "screw," the translation would be "ruuvi." If you meant something else, please provide more context or details! |
| Primaariyksityiskohtaiset värit | Ostaja |
| Extra kleuren gedetailleerd" translates to "Lisää värejä yksityiskohtaisesti" in Finnish. | Metallinen hopea |
| Toleranssi (+/-) | 5 % |
| Dielektrinen lujuusjännitearvo VAC | 3000 V |
| Minimi eristysvastus 500 VDC:llä | 100 MΩ |
| Veronvastarinta | Delta R/R < ±1 % + 0,05 ohmia (pintalämpötila enintään 350°C) |
| Kortetermijnoverbelasting | ΔR/R < ±2% + 0,05 ohmia (100% teho 5s) |
| Lämpötilanvastuskerroin (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Tehoa | 0 W |
| Materiaali | Eloxoitu alumiini |