
1,75 mm (1/16") TOUGH PLA-FILAMENTTI - VALKOINEN - 750 g. Etsitkö PLA-filamenttia, joka tarjoaa kaikki ABS:n edut ilman sen haittoja? Tämä filamentti yhdistää molempien maailmojen parhaat puolet.Tough PLA:lla on sama korkea iskunkestävyys kuin ABS:llä, mikä tekee siitä täydellisen valinnan kestävien prototyyppien ja teknisten mallien tulostamiseen, olipa ne suuria tai pieniä. Tulostuslaatu pysyy tasaisen korkeana, kuten aina Vellemanilta.Toisin kuin ABS, Tough PLA:n kohdalla esiintyy vähemmän vääntymistä ja kutistumista tulostuksen aikana. Tämä tekee siitä sopivan monille eri 3D-tulostimille ja tulostuslämpötiloille.
| Brändi | Velleman |
| Malli | PLA175WH07TG |
| Primaarivärit | Valkoinen |
| Lisää värejä | Musta |
| Productbreedte | 5,5 cm |
| Tuotteen paino | 750 g |
| Halkaisijan yksikkö | 20 cm |
| Määrä kappaletta | 1 |
| Slagkracht per neliömetri | 29,8 kJ |
| Biologisesti hajoava | ei |
| Maksimilämpötila tulostettaessa | 220 °C |
| Minimaalinen tulostuslämpötila | 200 °C |
| Soortelijk gewicht voidaan kääntää suomeksi epämuodollisesti termillä "ominaispaino". | 1,21 g/cm³ |
| The word "Haspel" doesn't directly translate to Finnish as it appears to be either a name or a specific term. If "Haspel" refers to something specific, like a brand or a term without a direct translation, it might be best to keep it as is. If you meant something else by "Haspel," could you please provide more context or details? | Joo |
| Halkaisija lanka | 1,75 mm |
| Materiaali | Polylaktidihappo (PLA) |
| Langan tyyppi | Kova PLA |