
WEERSTAND 50W 27E on suunniteltu paljon tehoa vaativiin sovelluksiin, joissa tarvitaan luotettavuutta ja tehokkuutta. Tämä kompakti vastus hallitsee tehokkaasti jatkuvaa 50 watin tehoa varmistaen parhaan suorituskyvyn ilman ylikuumenemista.
Kapseloituna anodisoituun alumiiniseen jäähdytinosaan, se maksimoi lämmönhukan ja pitää toiminnan tasaisena. Täydellinen virtapiireille, jotka tarvitsevat vakaat resistanssikuormat.
Käytä tätä vastusta virtalähdesuunnitelmissa, moottorikäytöissä tai audio-vahvistimissa, joissa tasainen tehonkäsittely on tärkeää. Sen vankka rakenne ja tehokas jäähdytysrakenne tekevät siitä loistavan valinnan vaativiin ympäristöihin.
| Brändi | RB |
| Malli | RH27E0 |
| Resistanssi | 0 Ω Vastuksen värikoodaustyökalu |
| Primaarivärit | Punainen |
| Lisää värejä | harmaa |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 29 mm |
| De hoogte van het product | 15,5 mm |
| Productbreedte | 70 mm |
| Tuotteen paino | 28 g |
| Tyyppaa montaasi | I'm sorry, but "Schroef" does not appear to be a complete sentence or phrase in English or another common language. However, if "Schroef" is meant to be translated into Finnish and it refers to the Dutch word for "screw," the translation would be "ruuvi." If you meant something else, please provide more context or details! |
| Primaariyksityiskohtaiset värit | Ostaja |
| Extra kleuren gedetailleerd" translates to "Lisää värejä yksityiskohtaisesti" in Finnish. | Metallinen hopea |
| Toleranssi (+/-) | 5 % |
| Dielektrinen lujuusjännitearvo VAC | 3000 V |
| Minimi eristysvastus 500 VDC:llä | 100 MΩ |
| Veronvastarinta | Delta R/R < ±1 % + 0,05 ohmia (pintalämpötila enintään 350°C) |
| Kortetermijnoverbelasting | ΔR/R < ±2% + 0,05 ohmia (100% teho 5s) |
| Lämpötilanvastuskerroin (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Tehoa | 0 W |
| Materiaali | Eloxoitu alumiini |