
WEERSTAND 50W 1E on suunniteltu vaativiin ympäristöihin ja tarjoaa kestävää suorituskykyä vaikuttavalla 50W jatkuvalla tehonkesto kapasiteetilla. Tämä kompakti, lankakäämikvastus loistaa sovelluksissa, joissa luotettavuus on tärkeää.
Vastukset on upotettu anodisoituun alumiiniseen jäähdytyselementtiin, mikä optimoi lämmönhallintaa ja varmistaa tehokkaan lämmön haihtumisen. Tällainen rakenne parantaa kestävyyttä ja pidentää komponentin käyttöikää, jopa pitkään jatkuvissa käyttöolosuhteissa.
Ihanteellinen käytettäväksi tehoelektroniikassa ja teollisuuslaitteissa, tämä vastusmalli tarjoaa tarkkuutta ja vakautta. Olipa kyse sitten tuotantojärjestelmistä tai osana elektronista prototyyppiasetelmaa, sen luotettava toiminta parantaa merkittävästi koko järjestelmän tehokkuutta.
| Brändi | RB |
| Malli | RH1E0 |
| Resistanssi | 0 Ω Vastuksen värikoodaustyökalu |
| Primaarivärit | Punainen |
| Lisää värejä | harmaa |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 29 mm |
| De hoogte van het product | 15,5 mm |
| Productbreedte | 70 mm |
| Tuotteen paino | 28 g |
| Tyyppaa montaasi | I'm sorry, but "Schroef" does not appear to be a complete sentence or phrase in English or another common language. However, if "Schroef" is meant to be translated into Finnish and it refers to the Dutch word for "screw," the translation would be "ruuvi." If you meant something else, please provide more context or details! |
| Primaariyksityiskohtaiset värit | Ostaja |
| Extra kleuren gedetailleerd" translates to "Lisää värejä yksityiskohtaisesti" in Finnish. | Metallinen hopea |
| Toleranssi (+/-) | 5 % |
| Dielektrinen lujuusjännitearvo VAC | 3000 V |
| Minimi eristysvastus 500 VDC:llä | 100 MΩ |
| Veronvastarinta | Delta R/R < ±1 % + 0,05 ohmia (pintalämpötila enintään 350°C) |
| Kortetermijnoverbelasting | ΔR/R < ±2% + 0,05 ohmia (100% teho 5s) |
| Lämpötilanvastuskerroin (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Tehoa | 0 W |
| Materiaali | Eloxoitu alumiini |