
VASTUS 50W 10E. Nämä kompaktit 50W käämitetyt vastukset kestävät jatkuvasti korkeaa tehoa. Vastukset on valettu anodisoituun alumiinijäähdytyselementtiin maksimaalisen lämmönhajonnan saavuttamiseksi.
Komponentti, jonka resistanssi on 10E, tarjoaa luotettavan ratkaisun jännitteen säätöön ja virran rajoittamiseen elektroniikkapiireissä. Vankka rakenne takaa optimaalisen suorituskyvyn erilaisissa lämpötiloissa ja olosuhteissa.
Dankzij de geavanceerde wikkelmethode tarjoaa vastus poikkeuksellisen kestävyyden ja pitkän käyttöiän, jopa vaativissa sovelluksissa. Ihanteellinen käytettäväksi teollisuuslaitteissa, äänentoistojärjestelmissä ja paineherkissä sovelluksissa.
| Brändi | RB |
| Malli | RH10E0 |
| Resistanssi | 0 Ω Vastuksen värikoodaustyökalu |
| Primaarivärit | Punainen |
| Lisää värejä | harmaa |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 29 mm |
| De hoogte van het product | 15,5 mm |
| Productbreedte | 70 mm |
| Tuotteen paino | 28 g |
| Tyyppaa montaasi | I'm sorry, but "Schroef" does not appear to be a complete sentence or phrase in English or another common language. However, if "Schroef" is meant to be translated into Finnish and it refers to the Dutch word for "screw," the translation would be "ruuvi." If you meant something else, please provide more context or details! |
| Primaariyksityiskohtaiset värit | Ostaja |
| Extra kleuren gedetailleerd" translates to "Lisää värejä yksityiskohtaisesti" in Finnish. | Metallinen hopea |
| Toleranssi (+/-) | 5 % |
| Dielektrinen lujuusjännitearvo VAC | 3000 V |
| Minimi eristysvastus 500 VDC:llä | 100 MΩ |
| Veronvastarinta | Delta R/R < ±1 % + 0,05 ohmia (pintalämpötila enintään 350°C) |
| Kortetermijnoverbelasting | ΔR/R < ±2% + 0,05 ohmia (100% teho 5s) |
| Lämpötilanvastuskerroin (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Tehoa | 0 W |
| Materiaali | Eloxoitu alumiini |