
RESIST. MATRIX 22K (8 *R* + 1 YHTEINEN) paksukalvovastusverkosto tarjoaa tarkan vastuksen huolellisesti lasitettujen metallielementtien kautta keraamisella alustalla, suunniteltu tehokkuutta varten.
Tämä yksirivinen paketti on suojattu vahvalla epoksihartsilla, joten se lisää piirin tiheyttä samalla kun pitää suorituskyvyn luotettavana ahtaissa tiloissa. Suunniteltu sovelluksiin, jotka vaativat tasaista vastusta, se on ihanteellinen melun vähentämiseen ja vakauden lisäämiseen elektronisissa piirissä.
Nokkela suunnittelu, joka muistuttaa tarkasti järjestettyä kaupunkikarttaa, asettaa 8 vastusta yhden yhteisen reitin varrelle. Tämä asettelu takaa tasaisen vastuksen, tehden siitä sopivan monimutkaisille piiritehtäville automaattisissa järjestelmissä, äänilaitteissa ja tietokoneiden laitteistoissa.
| Brändi | Hitano |
| Malli | A8C22K |
| Toleranssi | 0 % |
| Max. käyttöjännite | 150V |
| Työskentelylämpötila | -25 °C – +155 °C |
| Määrä vastuselementtejä | 8 |
| Vastusalue | 10 € - 1 M € (E12) |
| Tehoa | 0 W |