
Transistoriulostulolla varustettu OPTO-EROTIN on suunniteltu tarjoamaan korkean jännitteen eristyksen jopa 2500V asti, mikä takaa turvallisen sähköisen erottelun eri piirikomponenttien välillä. Tämä ominaisuus tekee siitä oleellisen käytössä, joissa vaaditaan vahvaa eristystä, kuten virtalähteissä ja teollisuuden ohjausjärjestelmissä.
Suunniteltu tehokkuutta silmällä pitäen, sen Current Transfer Ratio (CTR) on 19 %, mikä optimoi suorituskyvyn tarjoten luotettavaa signaalinsiirtoa vaihtelevissa ympäristöissä. Kompakti ja kestävä optoerotin yksinkertaistaa monimutkaisia sähköasennuksia ja suojaa herkkiä komponentteja jännitepiikeiltä. Korvaamaton apuväline säilyttämään eheyttä kehittyneissä elektroniikkasuunnitteluissa.
| Brändi | Toshiba |
| Malli | 6N136 |
| Primaarivärit | Musta |
| Lisää värejä | Vihreä |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 7,62 mm |
| De hoogte van het product | 4,5 mm |
| Productbreedte | 9,76 mm |
| Tuotteen paino | 0,9 g |
| Kirjoita kotelointi | "DIP 8" doesn't contain any translatable content in terms of linguistic expression. If you meant to translate additional text and "DIP 8" is part of a sentence or context you are providing, please share the rest of the text for translation. |
| Eristysjännite | 2500 volttia |
| Eteenpäin jännite vf | 1,45 V |
| Minimaal huidige overdrachtsratio (CTR) in het Fins zou zijn: "Minimaalinen nykyinen siirtosuhde (CTR)" | 19 % |
| Voorwaartse stroom als" in Finnish can be translated as "Eteenpäin virtaus jos. | 25 mA tasavirta |
| Uitgangstype eenvoudig selecteren vertaald naar informeel Fins is: Valitse helposti lähtötyyppi. | Transistorin ulostulo |
| Määrä pinnejä | 8 |
| Määrä kanavia | 1 |