
Tämä 50W käämilty vastus, malli WEERSTAND 50W 4E7, on suunniteltu sovelluksiin, jotka vaativat jatkuvaa korkeaa tehoa. Tukevassa kotelossa on käytetty anodisoitua alumiinia, mikä takaa tehokkaan lämmönpoiston ja pidemmän käyttöiän.
Tämän komponentin 4,7 ohmin vastus takaa tasaiset tehot, mikä sopii täydellisesti virtalähteisiin ja teollisuuslaitteisiin. Luotettavuutta parantaa vielä vankka rakenne, joten se on ihanteellinen kovissa olosuhteissa käytettäväksi.
| Brändi | RB |
| Malli | RH4E7 |
| Resistanssi | 0 Ω Vastuksen värikoodaustyökalu |
| Primaarivärit | Punainen |
| Lisää värejä | harmaa |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 29 mm |
| De hoogte van het product | 15,5 mm |
| Productbreedte | 70 mm |
| Tuotteen paino | 28 g |
| Tyyppaa montaasi | I'm sorry, but "Schroef" does not appear to be a complete sentence or phrase in English or another common language. However, if "Schroef" is meant to be translated into Finnish and it refers to the Dutch word for "screw," the translation would be "ruuvi." If you meant something else, please provide more context or details! |
| Primaariyksityiskohtaiset värit | Ostaja |
| Extra kleuren gedetailleerd" translates to "Lisää värejä yksityiskohtaisesti" in Finnish. | Metallinen hopea |
| Toleranssi (+/-) | 5 % |
| Dielektrinen lujuusjännitearvo VAC | 3000 V |
| Minimi eristysvastus 500 VDC:llä | 100 MΩ |
| Veronvastarinta | Delta R/R < ±1 % + 0,05 ohmia (pintalämpötila enintään 350°C) |
| Kortetermijnoverbelasting | ΔR/R < ±2% + 0,05 ohmia (100% teho 5s) |
| Lämpötilanvastuskerroin (TCR) (+/-) | 200 ppm/°C |
| Tehoa | 0 W |
| Materiaali | Eloxoitu alumiini |