
WIMA 0.47µF 630V 27.5mm kondensaattorit tarjoavat luotettavat sisäiset liitännät yksinkertaisen suunnittelun avulla: lanka tekee sähköisen yhteyden koko elektrodin liitospintaan, mikä varmistaa vähäisen induktanssin.
Nämä kondensaattorit tarjoavat erinomaista vaimennusta ja itsesointuominaisuuksia, kuten teknisissä tiedoissa ja kaavioissa on kuvattu. Ne täyttävät tiukat vaatimukset, ja niiden PCM vaihtelee 7,5 mm:stä 37,5 mm:iin.
Nämä kondensaattorit on valmistettu metallisoidusta polyesterikalvosta, ja ne ovat täydellisiä, kun sovelluksissa vaaditaan kestävyyttä ja huipputehokkuutta.
| Brändi | WIMA |
| Malli | 27MPS470 |
| Primaarivärit | Punainen |
| Lisää värejä | Vihreä |
| De diepte van het product in het Fins is "Tuotteen syvyys". | 9 mm |
| De hoogte van het product | 24 mm |
| Productbreedte | 32 mm |
| Tuotteen paino | 6,8 g |
| Tyyppaa montaasi | Piirilevy |
| Lisämateriaalia | Haihtunut alumiini |
| Maximimaal bedrijfstemperatuur | 100 °C |
| Minimale bedrijfstemperatuur | -55 °C |
| Tyyppi kondensaattori | Elokuvakondensaattorit |
| Sähkökapasiteetti | 0,47 µF |
| Palonestoja | Joo |
| It looks like "Brandbaarheid" is in Dutch, and it means "flammability" in English. The informal Finnish translation for "flammability" is "syttyvyys." | UL 94 V-0 |
| Maksimi jännitearvo | 630 V |
| Maximaalinen suvaitsevaisuus | 30 % |
| Minimale toleranssi | 10 % |
| Itsestään pohtiva | Joo |
| Kirjoita kotelointi | Ingekapseloitu, muovi |
| Piki | mm |
| Materiaali | PET (polyeteenitereftalaatti) |